- To jedna z nielicznych ofert zakupu biura w standardzie klasy A na lokalnym rynku. Na rok przed oddaniem biurowca do użytku sprzedano już niemal 40 proc. powierzchni - podają przedstawiciele dewelopera, firmy FB Antczak, która jest też generalnym wykonawcą inwestycji.

Do tej pory firma FB Antczak budowała we Wrocławiu osiedla mieszkaniowe (m.in. Zieloną Klecinę). Teraz postanowiła zainwestować w rynek biurowy. - Jako jedna z niewielu firm zamiast na najem długoterminowy (który jest dostępny w ofercie) postawiliśmy przede wszystkim na sprzedaż powierzchni biurowej - mówią przedstawiciele dewelopera. - We Wrocławiu znajdziemy dziś nie więcej niż dziesięć inwestycji, w których można kupić lokale w klasy A. Większość z nich jest usytuowana raczej na obrzeżach miasta. Centralne lokalizacje to często budynki poddane gruntownej rewitalizacji, a co za tym idzie - odpowiednio droższe.

Marcin Trzciński z wrocławskiego biura Income Property, komentuje, że presja na długoterminowy wynajem to efekt zachodzących w ostatnich latach zmian rynkowych i dostosowywania biznesu do nowych warunków. - Duzi deweloperzy preferują inwestycje, które wraz z umowami najmu można później łatwo odsprzedać funduszom inwestycyjnym - mówi. - Rzadko się zdarza, aby właściciele starszych obiektów decydowali się na ich modernizację do standardów klasy A. Te budynki celują w inną grupę docelową - firmy mniejsze, dla których wyznacznikiem jest głównie cena lub takie, których siedziba nie musi spełniać funkcji reprezentacyjnej.

Marcin Antczak, inwestor powstającego we Wrocławiu biurowca SQ Business Center, zwraca uwagę na specyfikę klienta, który jest zainteresowany biurem na własność. - Własne biuro to rozwiązanie szczególnie ważne dla firm prowadzących prestiżową działalność, obsługującą klientów w formule stałej, długoletniej współpracy np. dla kancelarii prawnych - podkreśla. - W tym wypadku kluczowy jest dobry, niezmienny adres, łatwość dojazdu z każdego zakątku miasta, czy możliwość wygospodarowania miejsc parkingowych dla klientów. Zakup własnego lokalu biurowego to także droga wybierana przez firmy stawiające na indywidualizm i pragnące wyróżnić się na rynku. Dowolność w aranżacji przestrzeni to atut, którego nie zagwarantuje żadna umowa najmu. Na dachu wrocławskiego obiektu powstanie ponad 80-metrowy zielony taras, na którym będzie można odpocząć nie wychodząc z budynku.

Biurowiec ma też parking podziemny i własny duży parking naziemny, gdzie znajdą się także miejsca dla rowerów. Na parterze budynku zaprojektowano przestrzeń handlowo-usługową. Biurowiec ma być oddany do użytku w pierwszym kwartale 2019 roku.