fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Grupa PZU wybuduje biurowiec we Wrocławiu

materiały prasowe
Generalnym wykonawcą budynku przy ul. Oławskiej 35 we Wrocławiu został Warbud.

Inwestorem jest Tower Inwestycje, spółka z Grupy PZU. Nowy budynek stanie na działce, na której od 1970 r. znajdował się biurowiec firmy projektu Ryszarda Natusiewicza. Ze względu na stan techniczny został rozebrany w 2017 roku. Nowy obiekt ma być gotowy w drugim kwartale 2022 roku. Budowa rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Nowy biurowiec to siedem kondygnacji naziemnych i trzy podziemne z ponad 140 miejscami parkingowymi. Łączna powierzchnia najmu to ok. 14 tys. mkw. - Budynek spełni szereg wymogów certyfikacji BREEAM i wg przyjętych kryteriów otrzyma certyfikat na bardzo wysokim poziomie „Excellent" - mówią przedstawiciele inwestora.

Spółka Tower Inwestycje na generalnego wykonawcę wybrała firmę Warbud, a komercjalizację powierzchni powierzyła CBRE. - Gdy podejmowaliśmy decyzję o wybudowaniu nowego biurowca zależało nam przede wszystkim na jak najmniejszym oddziaływaniu na środowisko - mówi cytowany w komunikacie Wojciech Dębski, prezes Tower Inwestycje. - To odzwierciedla się zarówno w zastosowanych rozwiązaniach technicznych, jak też w zaprojektowaniu przestrzeni dla rowerzystów. Architektura budynku, który powstaje na działce przy ul. Oławskiej połączy ze sobą elementy nowoczesności tradycji, przy okazji nawiązując do pobliskiej zabudowy. Zadbaliśmy, aby pod każdym względem było to dobre miejsce do pracy.

- Cieszę się, że to właśnie firma Warbud została wybrana do realizacji tego projektu w ścisłym centrum Wrocławia. W ostatnich 30 latach oddaliśmy do użytku aż 500 obiektów - mówi cytowany w komunikacie Grzegorz Koprowski, dyrektor Regionu Południe w firmie Warbud. - Jako generalny wykonawca, bierzemy odpowiedzialność za każdy etap budowy. Chcę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby obiekt stał się wizytówką Wrocławia.

Inwestor postawił m.in. na systemy oszczędzania energii i wody, zielone dachy, zaplanował też miejsca parkingowe ze stacjami ładowania samochodów o napędzie elektrycznym. Będą też pomieszczenia dla osób korzystających z rowerów: szatnie, prysznice, suszarnie, stacja rowerowa.

W biurowcu zostanie zastosowany system kontroli dostępu, ochrona i całodobowy monitoring, automatyka budynkowa BMS (Building Management System).

- We Wrocławiu powstaje ok. 128 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Tylko w 2019 roku na rynek trafiło ponad 140 tys. mkw. biur. To imponujące dane, które potwierdzają bardzo duży potencjał stolicy Dolnego Śląska - komentuje Paweł Boczar, szef wrocławskiego biura CBRE. - Najemcy cały czas poszukują projektów takich, jak ten realizowany przez Tower Inwestycje.

Biurowiec będzie stanowił zamknięcie i uporządkowanie ostatniego niezabudowanego fragmentu skrzyżowania ul. Oławskiej i Piotra Skargi. - Projekt budynku uwzględnia również poszerzenie chodnika i stworzenie podcieni na całej długości elewacji frontowej, co znacznie zwiększy komfort osób czekających na pobliskim przystanku - mówią przedstawiciele inwestora.

Tower Inwestycje to spółka celowa Grupy PZU, która powstała w 1998 roku. Działa na rynku nieruchomości.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA