Reklama
Rozwiń

Nowe serce stołecznej Bohemy

Okam podpisał umowę z FineTech Construction na dalszą rewitalizację historycznej zabudowy Bohemy – Strefy Praga w jej centralnej części.

Publikacja: 20.01.2021 16:32

Foto: ROL

To kontynuacja współpracy. Od półtora roku trwają prace w historycznej części nieruchomości zlokalizowanej wokół komina oraz od strony ul. Szwedzkiej. Prace rewitalizacyjne obejmują Glicerynownię i Kotłownię, a także przestrzeń przy kominie. Do IV kwartału 2021 roku odrestaurowane zostanie ok. 3,5 tys. mkw. powierzchni usługowo-handlowo-biurowej. Zagospodarowany ma być także teren wokół komina (ok. 3.2 tys. mkw.).

- Cała ta część będzie przeznaczona na usługi, handel, biura, aktywności społeczne i życie towarzyskie. Chcemy, by przestrzeń wokół komina była dostępna nie tylko dla mieszkańców Bohemy, ale i dla wszystkich warszawiaków – czytamy w komunikacie firmy Okam.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Nieruchomości
Nowy szef Speedwella w Polsce: wierzymy w rynek mieszkaniowy
Nieruchomości
Wakacje we własnym mieszkaniu w kurorcie
Nieruchomości
Ponad 27 mln euro dla spółki Echo Investment
Nieruchomości
Druga obniżka stóp. Będzie przełom na rynku mieszkań?
Nieruchomości
Barometr cen mieszkań. Oglądających dużo, kupujących mniej