Koleje

Bezpłatne bilety PKP Intercity dla dzieci. Można je już odbierać

Fotorzepa
Przez trzy dni najmłodsi pasażerowie będą mogli podróżować pociągami PKP Intercity za darmo. Ich opiekunowie mogą skorzystać ze zniżki w ramach Biletu Rodzinnego.

30 i 31 maja oraz 1 czerwca dzieci i młodzież do 16 roku życia będą mogli bezpłatnie jeździć pociągami PKP Intercity. Specjalna oferta z okazji Dnia Dziecka będzie obowiązywać w klasie 1. i 2. dowolnego pociągu Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) i Twoich Linii Kolejowych (TLK).

Żeby z niej skorzystać, wystarczy odebrać w dowolnej kasie lub u obsługi pociągu bezpłatny bilet ze wskazaniem miejsca do siedzenia i zabrać ze sobą dokument stwierdzający wiek dziecka. Wyjątkiem są pociągi EIP - tu należy pamiętać, że bezpłatny bilet można otrzymać wyłącznie w kasach biletowych, przed rozpoczęciem podróży.

PKP przypomina też, że opiekunowie podróżujący z dziećmi mogą skorzystać z 30 proc. zniżki na bilety w ramach obowiązującej przez cały rok oferty Bilet Rodzinny. Zniżkę otrzymuje każdy, kto podróżuje z dzieckiem do 16. roku życia. Z oferty mogą korzystać grupy od dwóch do pięciu osób.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL