fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Obywatelska

Schetyna: Zostawiłem PO gdy miała 31 proc. poparcia. Gdzie jest dziś?

Borys Budka i Grzegorz Schetyna
Fotorzepa, Jakub Czermiński
- On musi obronić swoimi pomysłami i polityczną aktywnością swoje przywództwo. Mówiłem mu, kiedy zostawał przewodniczącym: "To ciężka robota, wielka odpowiedzialność. Będziesz miał w ręku decyzje, ale też wielką odpowiedzialność" - mówił w TVN24 o przewodniczącym PO, Borysie Budce, były lider Platformy, Grzegorz Schetyna.

Budka jest przewodniczącym Platformy Obywatelskiej od 29 stycznia 2020 roku. Na stanowisku zastąpił Schetynę, który nie ubiegał się o kolejną kadencję na stanowisku lidera Platformy.

- Zostawiałem Platformę Obywatelską, gdy miała 31 procent poparcia, wygrała w Senacie, a wcześniej obroniła wszystkie miasta w wyborach samorządowych. Borys Budka to otrzymał, a teraz po roku można się zapytać: gdzie jest Platforma Obywatelska? - pytał w TVN24 Schetyna. Według opublikowanego 25 stycznia sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski poparcie dla Koalicji Obywatelskiej spadło poniżej 20 proc.

Oceniając swojego następcę Schetyna stwierdził, że stojąc na czele partii "trzeba być ofensywnym.

- Nie można uciekać od odpowiedzialności. Trzeba chcieć przewodzić i budować pozycję Platformy jako lidera całej opozycji - mówił były lider PO. Jak dodał za to "przewodniczący zostanie rozliczony" zarówno przez członków Platformy, jak i przez wyborców.

Mówiąc o swoich oczekiwaniach wobec obecnego lidera PO Schetyna stwierdził, że "oczekiwałby więcej aktywności, więcej skuteczności i tego, żeby Platforma miała lepszy wynik sondażowy".

Według Schetyny na trzy lata przed wyborami parlamentarnymi liderzy PO muszą odpowiedzieć na pytanie "co zrobić, żeby uruchomić entuzjazm, wprowadzić energię, generować i realizować pomysły, pokazać dobrą alternatywę dla PiS".

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA