fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Obywatelska

Lubnauer: Nowe elity to ludzie prowadzący hotelik na godziny?

tv.rp.pl
- Mamy do czynienia - jak w sytuacji z "Folwarku zwierzęcego" (George’a) Orwella - że będą równi i równiejsi - w ten sposób szefowa Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer, skomentowała słowa Jarosława Kaczyńskiego, który w niedzielę mówił, że "polska elita ekonomiczna musi być inna, nowa".

Lubnauer zwróciła uwagę, że dotychczas "każda próba wymiany elit w wykonaniu PiS-u kończyła się zgodnie z zasadą 'gorszy pieniądz wypiera lepszy pieniądz'".

Teraz, jak dodała, "ci, których wskaże PiS, mają być nowymi elitami".

- Tylko mam wrażenie, że nowe elity przedsiębiorców to z punktu widzenia PiS-u ludzie typu współpracujący z panem (Marianem) Banasiem przedsiębiorcy prowadzący hotelik na godziny - ironizowała kandydatka Koalicji Obywatelskiej w wyborach nawiązując do sprawy prezesa NIK Mariana Banasia, który udał się na bezpłatny urlop po tym jak "Superwizjer" ujawnił, że istnieją niejasności co do jego oświadczenia majątkowego. Banaś miał nie wymieniać w nim należącej do niego do niedawna kamienicy w Krakowie, w której - jak się okazało - działa tzw. hotel na godziny prowadzony przez osobę powiązaną z krakowskim półświatkiem.

Zdaniem Lubnauer polscy przedsiębiorcy potrzebują przede wszystkim "likwidacji barier, które PiS im wprowadza". W tym kontekście wymieniła m.in. zakaz handlu w niedzielę.

- PiS od początku robi wszystko, żeby zabić polską przedsiębiorczość - przekonywała Lubnauer ostrzegając przy tym, że propozycje PiS - m.in. gwałtowne podniesienie płacy minimalnej - doprowadzą do tego, że wielu Polaków zostanie wypchniętych do tzw. szarej strefy lub będzie musiało przejść na umowy śmieciowe.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA