fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Obywatelska

Nitras: Usunąć Jachirę z list KO. Zachowanie nieprzyzwoite

Fotorzepa, Jerzy Dudek
To jest granica nawet nie o jeden most za daleko. Nie wiem czemu to ma w ogóle służyć. To są słowa ważne dla nas wszystkich - mówił o zachowaniu Klaudii Jachiry, kandydatki KO de Sejmu, Sławomir Nitras.

Klaudia Jachira, blogerka i satyryczka, prowadzi swój kanał na YouTube, skupiając się głównie na atakowaniu partii rządzącej.

Jachira zamieściła w sieci zdjęcie na tle pomnika Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego, na którym widnieje napis "Bóg, Honor, Ojczyzna". Stoi na tle trzymanego przez dwie dziewczyny transparentu o treści "Bób, hummus, włoszczyzna, vege".

Napis na na transparencie oburzył m.in. krakowskich kombatantów. Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych. Skierowali do Grzegorza Schetyny apel o usunięcie Jachiry z listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

Oburzenie kombatantów podziela Sławomir Nitras. Poseł PO przyznał, ze zachowanie satyryczki było "nieprzyzwoite" i źle świadczy o osobie, która chciała zwrócić na siebie uwagę. .

- To jest granica nawet nie o jeden most za daleko. Nie wiem czemu to ma w ogóle służyć. To są słowa ważne dla nas wszystkich - mówił Nitras.

Na pytanie, czy Jachira powinna zostać usunięta z listy kandydatów do Sejmu, stwierdził - Wydaje mi się, ze tak się powinno stać.

Sama Jachira we wpisie na Facebooku tłumaczyła, że napis na transparencie "realnie wpływa na ekologię i nasz byt na Ziemi", z kolei hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna"na pomniku jest nacjonalistyczne i nie ma nic wspólnego z dzisiejszym patriotyzmem.

Źródło: Polsatnews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA