fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Obywatelska

Borys Budka wzywa Mateusza Morawieckiego do debaty

Fotorzepa / Piotr Guzik
Kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu Borys Budka chce przeprowadzić debatę na temat Śląska z premierem Mateuszem Morawieckim.

Były minister sprawiedliwości jest jedynką na liście Koalicji Obywatelskiej w Katowicach. Jednym z jego rywali będzie Mateusz Morawiecki.

Poseł Platformy Obywatelskiej opublikował spot, w którym wzywa szefa rządu do udziału w debacie. 

"Szacunek. To bardzo ważne - tu, u nas, na Śląsku. Szacunek dla drugiego człowieka i szacunek dla naszych wyborców. To właśnie przez szacunek dla nich, panie premierze, powinien pan stanąć do debaty, powinien pan odpowiedzieć na najtrudniejsze pytania - nie bać się tego. Jesteśmy po to, by rozmawiać. Dlatego wzywam pana, stańmy do debaty" - mówi Budka. 

"Panie premierze, niech się pan nie boi. To nie chodzi o to, że pan nie jest stąd. My, na Śląsku, jesteśmy bardzo gościnni. Cenimy również odwagę. Dlatego chciałbym, żeby odpowiedział pan na bardzo proste pytania" - dodaje.

Budka w nagraniu kieruje również do premiera pytania. "Jak długo jeszcze pana rząd będzie pozwalał na rekordowy import węgla ze wschodu? Jak długo jeszcze pana rząd będzie pozwalał na wydłużające się kolejki do lekarzy? Jak długo jeszcze pana rząd będzie nieskutecznie walczył ze smogiem? Jak długo jeszcze pana rząd będzie wykluczał śląskie miasta z programu Czyste Powietrze? I wreszcie ostatnie pytanie: czy przeprosi pan Polaków za deformę wymiaru sprawiedliwości i deformę edukacji?"

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA