Reklama

Ukraina podważa irański raport ws. zestrzelenia boeinga nad Teheranem

Ukraina nie zgadza się z irańską teorią błędu ludzkiego, który miałby być przyczyną zestrzelenia samolotu Ukraine International Airlines (UIA) w pobliżu Teheranu. Kijów czeka na wyniki śledztwa - powiedział ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba.

Aktualizacja: 14.07.2020 13:36 Publikacja: 14.07.2020 13:19

Ukraina podważa irański raport ws. zestrzelenia boeinga nad Teheranem

Foto: AFP

qm

- Jest zbyt wcześnie, aby twierdzić, że samolot został zestrzelony z powodu błędu ludzkiego, jak twierdzi strona irańska. Mamy wiele pytań i potrzebujemy wielu bezstronnych i maksymalnie obiektywnych odpowiedzi na to, co się wydarzyło - powiedział Kułeba podczas konferencji prasowej. - Na razie Ukraina nie może zgodzić się z teorią, że samolot został zestrzelony z powodu błędu ludzkiego. Jesteśmy przekonani, że kwestia ta powinna zostać rozwiązana w ramach dochodzenia karnego, po ustaleniu wszystkich faktów - dodał minister spraw zagranicznych, cytowany przez serwis Ukrinform.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Wydarzenia
Poznaliśmy nazwiska laureatów konkursu T-Mobile Voice Impact Award!
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Wydarzenia
Totalizator Sportowy ma już 70 lat i nie zwalnia tempa
Polityka
Andrij Parubij: Nie wierzę w umowy z Władimirem Putinem
Materiał Promocyjny
Ubezpieczenie domu szyte na miarę – co warto do niego dodać?
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Materiał Promocyjny
Nowy Ursus to wyjątkowy projekt mieszkaniowy w historii Ronsona
Reklama
Reklama