fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

USA: Potężny wybuch w Houston."Był odczuwalny w całym mieście"

AdobeStock
W budynku przemysłowym w północno-zachodniej części Houston doszło do potężnej eksplozji. Jej skutki były odczuwalne w całym mieście. Gruz uszkodził okoliczne domy.

Jak informuje Reuters, do potężnej eksplozji doszło około godziny 4.30 nad ranem w północno-zachodniej części miasta Houston w Teksasie w USA. Wybuch miał miejsce na terenie należącym do Watson Grinding and Manufacturing, firmy, która zajmuje się produkcją oraz skrawaniem. Eksplozja została wywołana najprawdopodobniej wybuchem zbiornika z propylenem, łatwopalnym gazem. 

Skutki wybuchu miały być odczuwalne w całym mieście. Mieszkańcy zgłaszali drżenie ścian w budynkach oraz wybite szyby. Jak poinformowała lokalna straż pożarna, w wyniku wybuchu ucierpiała co najmniej jedna osoba, która została zabrana do szpitala. 

Policja zaapelowała, aby mieszkańcy omijali okolicę, w której doszło do wybuchu i nie wychodzili ze swoich domów. Drogi zostały częściowo zablokowane, a straż pożarna kontroluje domy, które znajdują się blisko terenu należącego do firmy Watson Grinding and Manufacturing.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA