fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

27 Rosjan rannych w wypadku autobusu na Dominikanie

27 rosyjskich turystów zostało rannych we wtorkowym zderzeniu ciężarówki z autobusem na Dominikanie.

Autobus był w drodze na lotnisko w mieście La Romana. Znajdowało się w nim 41 osób, w tym 39 turystów z Rosji - powiedział w rozmowie z agencją AP Fernando Castillo, szef obrony cywilnej w prowincji, gdzie doszło do wypadku.

Według władz niektórzy poszkodowani przez kilka godzin uwięzieni byli we wraku autobusu. Wśród rannych jest osiem osób niepełnoletnich.

Początkowo podawano, że ranne w wypadku zostały 22 osoby. Jednak rosyjska agencja TASS zweryfikowała tę liczbę do 27, z czego 7 jest w poważnym stanie. - Obecnie w szpitalach przebywa 27 osób, są oni przytomni, a sytuacja jest pod kontrolą” - powiedziała rzeczniczka Anex Tour Waleria Ferafontowa. Dodała, że nikt z poszkodowanych nie jest w stanie krytycznym.

Ranne zostały również dwie osoby, które jechały ciężarówką. Według źródeł TASS to kierowca ciężarówki spowodował wypadek, nagle zmieniając pas ruchu.

Wypadek miał miejsce w pobliżu miasta Salvaleón de Higüey na autostradzie łączącej główne krajowe lotnisko z popularnymi miejscami turystycznymi, w tym Punta Cana i Bávaro. Na miejsce katastrofy wysłane zostały karetki pogotowia i śmigłowce ratunkowe.

Źródło: rp.pl/ AP, TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA