fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Najbogatszy Europejczyk wpłaci 200 mln euro na Notre Dame

Bernard Arnault
AFP
Miliarder Bernard Arnault, prezes koncernu LVMH, zapowiedział przekazanie 200 mln euro na odbudowę spalonej katedry Notre Dame.

Bernard Arnault to czwarty najbogatszy człowiek na świecie. Majątek prezesa koncernu LVHM amerykański "Forbes" w zeszłym roku szacował na 72 mld dolarów. Pochodzący z bardzo zamożnej rodziny przedsiębiorców z Roubaix i mający podwójne obywatelstwo (także belgijskie) 70-latek jest też właścicielem wielu luksusowych marek, takich jak Louis Vuitton, Dom Perignon czy Tag Heuer.

Arnault jest najbogatszym Europejczykiem i znanym kolekcjonerem sztuki.

Wcześniej kwotę 100 mln euro na renowację spalonej katedry Notre Dame obiecał Francois-Henri Pinault, inny francuski miliarder, mąż aktorki Salmy Hayek.

W oświadczeniu wysłanym do agencji AFP dyrektor generalny grupy Kering powiedział, że przeznaczy 100 mln euro na „wysiłek konieczny do całkowitej odbudowy Notre Dame”. Pieniądze zostaną wpłacone przez rodzinną firmę inwestycyjną Pemult Artemis.

Relacja na żywo: Konstrukcja Notre Dame uratowana

Co najmniej trzy duże zbiórki na odbudowę katedry Notre Damy rozpoczęły się w internecie. Zbiórka Fondation du patrimoine, zajmującej się ochroną i promowaniem dziedzictwa narodowego Francji, cieszy się takim zainteresowaniem, że zablokowała stronę fundacji. Zbiórki trwają też na portalu GoFundMe i na stronie Nowojorskiego Towarzystwa Dziedzictwa Francuskiego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA