fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kataryna: Transseksualizm nie przestanie istnieć, gdy zamknie się oczy

Barbara Nowak
Małopolski kurator oświaty Barbara Nowak
PAP/Tytus Żmijewski
Barbara Nowak: „Szok! Uniwersytet Jagielloński zamienia się w agencję towarzyską! Przygotowuje ofertę według płci kulturowych. Pierwsza polska wyższa uczelnia, z historią od 1364 roku stosuje segregację studentów po neomarksistowsku".

Tak małopolska kurator oświaty skomentowała na Twitterze fragment ankiety Uniwersytetu Jagiellońskiego, w której studenci, podając swoją płeć, mogli oprócz dwóch płci biologicznych wybrać także „tansmężczyzna", „transkobieta" lub „niebinarna". Gdyby pani kurator zechciała poznać kontekst uciętego dla potrzeb internetowej manipulacji zdjęcia ankiety, który wywołał u niej taki szok i moralne wzmożenie, dowiedziałaby się, że ankieta była częścią badania dotyczącego bezpieczeństwa i równego traktowania i nie ma nic wspólnego z segregacją. Władze uczelni chcą po prostu poznać zdanie swoich studentów, bo – co za dziwacy – zależy im na tym, żeby jak najlepiej zadbać o ich bezpieczeństwo i komfort. Nic więcej z tej ankiety nie wynika, ale dla wzmożonej kuratorki to już „agencja towarzyska".

Nawiasem mówiąc, samym tym skojarzeniem pani Nowak wystawia jak najgorsze świadectwo swojej kondycji intelektualnej lub emocjonalnej – sama nie w...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA