fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Prawie pełen zakaz handlu w niedzielę

123RF
W nocy Sejm zajął się projektem ustawy o pracy sklepów w ten dzień. Do ustawy zgłoszono kilka poprawek.

Potwierdziły się tym samym informacje "Rz" iż zakaz zostanie rozszerzony. Zgodnie z wczorajszymi informacjami posłowie PiS złożyli poprawkę przesuwającą termin wejścia w życie ustawy na 1 marca 2018 r. Od tego czasu sklepy będą mogły pracować w dwie niedziele w miesiącu. Jednak już od 1 stycznia 2019 r. zakaz zostanie rozszerzony i sklepy będą miały tylko jedną niedzielę na pracę, a od 2020 r. będzie obowiązywał już pełen zakaz.

PiS chce także uniknąć konieczności notyfikacji projektu do Brukseli, zatem usunięte zostaną przepisy ograniczające pracę sklepów internetowych. Kolejne poprawki doprecyzują m.in. ograniczenia handlu na stacjach benzynowych oraz dworcach kolejowych.

Komisja Polityki Społecznej i Rodziny przegłosowała kluczowe poprawki dotyczące m.in. usunięcia zapisów o e-handlu oraz etapowego wprowadzania zakazu handlu w niedzielę. Wprowadziła też kilka doprecyzowań. 
Sejm zakończy prace nad ustawa prawdopodobnie jeszcze na tym posiedzeniu.

PSL zgłosił też poprawkę o wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę tylko w godzinach 14-21. Z uwagi na układ sił w komisji nie ma ona raczej żadnych szans.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA