fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

CCC odtajniło informację: może zostać udziałowcem HR Group

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Sprzedaż niedochodowego biznesu w Niemczech na rzecz HR Group Holding i objęcie mniejszościowego pakietu udziałów w tej firmie przewidują wstępne ustalenia (term sheet) poczynione przez zarząd obuwniczego giganta CCC.

W czwartek wieczorem, na dzień przed publikacją sprawozdania za trzeci kwartał br. (wstępne dane są już znane od pewnego czasu) CCC założone i kierowane przesz Dariusza Miłka przyznało w giełdowym komunikacie, że może zmienić sposób, w jaki rozwija się na niemieckim rynku.

Do tej pory CCC rozwija tam sieć własnych sklepów (na koniec września było ich 79, o 2 więcej niż w grudniu, ale powierzchnia handlowa lokalizacji zmniejszyła się w tym czasie). Teraz – zgodnie z opublikowaną, odtajnioną wcześniej utajnioną informacją – rozważa sprzedaż spółki CCC Germany na rzecz firmy HR Group i objęcie w HR Group mniejszościowego – 32,84-proc. - pakietu udziałów.

CCC nie jest w komfortowej sytuacji. Odtajnienie informacji wymusiły na obuwniczej serwis Textilwirtschaft.de, który podał w środę, że taka transakcja jest planowana.

„W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi zarząd CCC (...) przekazuje niniejszym opóźnioną informację o zawarciu przez spółkę porozumienia term sheet przewidującego wstępne warunki transakcji obejmującej nabycie przez spółkę pakietu mniejszościowego udziałów w spółce HR Group Holding (...) oraz zbycie przez spółkę wszystkich udziałów w spółce pod firmą CCC Germany (...) oraz podjęciu przez zarząd Spółki decyzji w sprawie kontynuowania negocjacji zmierzających do ustalenia finalnych warunków przedmiotowej transakcji (...)" – podało CCC.

Podanie do publicznej wiadomości tej informacji zostało opóźnione 10 września – podało CCC. Miała ona zostać odtajniona 15 listopada.

Zarząd CCC ostrzegł jednocześnie, że finalne warunki umowy mogą być inne niż do tej pory ustalone.

CCC miałoby nabyć pakiet w HR Group od spółek Capiton (13,26 proc.) oraz Flo Magazacilik ve Pazarlama z Istambułu (19,59 proc.).

HR Group prowadzi sieć sklepów z obuwiem w kilku krajach Europy Zachodniej. W Niemczech działają one pod marką RENO.

Nastąpić ma pełna integracja działalności CCC Germany i HR Group, w ramach której nastąpi zamknięcie nierentownych sklepów. CCC pokryje częściowo koszty zamknięć.

Ustalono też, że w sezonach jesień/zima 2019/2020, wiosna/lato 2020 i jesień/zima 2020/2021 CCC będzie dostarczać obuwie pod marką własną HR Group, a zakupy obuwia innych marek firmy będą robić wspólnie i liczą, że wynegocjują lepsze warunki z kontrahentami. W czwartek na GPW notowania przecenionego wcześniej mocno CCC rosły o kilka procent. Na zamknięciu sesji za akcję płacono 193,7 zł, o prawie 7 proc. więcej niż dzień wcześniej. W III kwartale 2018 Grupa CCC wypracowała 1,25 mld zł przychodu (wzrost o 26,4 proc. rok do roku), 595 mln zł zysku brutto ze sprzedaży (wzrost o 18 proc.), 5,3 mln zł zysku operacyjnego i wykazała 46 mln zł straty netto (41,7 mln zł straty przypisanej akcjonariuszom spółki dominującej). Rok wcześniej zysk netto grupy wyniósł 48,2 mln zł. W końcu września grupa prowadziła 1181 sklepów własnych (950) i franczyzowych (22) oraz 4 salony obuwie.pl i 205 szwajcarskiej grupy Karl Voegele. Łączna powierzchnia sieci sprzedaży detalicznej grupy wynosiła 682,9 tys. m kw.. Dziś w ciągu dnia odbędą się spotkania CCC z inwestorami i mediami.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA