fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Zakupy w niedzielę dostępne dla każdego

Fotorzepa/Urszula Lesman
Kolejne sklepy internetowe dzięki nowej usłudze dostaw do paczkomatów w weekendu pozwalają nawet na odbieranie przesyłek w niedziele

Zakaz handlu w niedzielę był jednym z magnesów przyciągających jeszcze mocniej do kupowania online, teraz sprzedawcy chcą ę opcje wykorzystać jeszcze lepiej. Jeden z największych sklepów internetowych z asortymentem dla dzieci e-zabawkowo.pl właśnie udostępnił klientom usługę Inpost - "Paczka na weekend".

- Prowadzimy sklep od ponad 12 lat. Cały czas badamy potrzeby kupujących i tworzymy rozwiązania ułatwiające codzienne zakupy. To, co ma znaczenie dla naszych klientów to wygoda i szybki czas dostawy. Mamy też świadomość, że bardzo duża część naszych artykułów trafia do dzieci przy okazji urodzin, czy innych ważnych uroczystości - mówi właściciel e-zabawkowo.pl, Marcin Mielczarek. - Wiele razy odbieraliśmy prośby o możliwie jak najszybszą wysyłkę, bo uroczystość była tuż. "Paczka w weekend" daje niesamowity komfort kupującym i pewność, że nawet w dniu uroczystości zdążą odebrać upominek i przekazać jubilatowi - dodaje.

Z danych sklepu wynika, że aktualnie 35 proc. wysyłek jest realizowanych z wykorzystaniem paczkomatów, a pozostałe 65 proc. to dostawa kurierska.

Usługa właśnie wystartowała. - "Paczka w weekend" wpisuje się nie tylko w potrzeby naszych klientów, ale również pozwala realizować zamówienia w sposób bezpieczny. Bezdotykowa dostawa, możliwość odbioru przesyłki w dowolnym momencie to dodatkowe atuty Paczkomatów - dodaje Marcin Mielczarek.

Inpost ma już ponad 7 tys. Paczkomatów, a usługę „Paczka w Weekend" uruchomiła także grupa CCC.

Jest dostępna od początku lipca 2020, a jej popularność stale wzrasta. Dzięki nowej opcji klienci sklepu internetowego ccc.eu, którzy złożą zamówienie w końcówce tygodnia (od czwartku wieczorem do soboty rano) mogą liczyć na sprawną dostawę do jednego z paczkomatów w Polsce jeszcze w ten weekend. Klienci, którzy złożą zamówienie w sobotę rano do 12.30, będą mogli założyć nową parę butów od CCC już w niedzielę.

- W CCC kładziemy duży nacisk na relacje z klientami i zrozumienie ich potrzeb. Konsumenci są zainteresowani szybką dostawą zamówień, a ponad połowa Polaków chce powrotu niedziel handlowych. Wdrożyliśmy usługę Paczka w Weekend z myślą o wszystkich, którzy robiąc zakupy online pod koniec tygodnia pracy nie chcą czekać na swoje zamówienie do kolejnego dnia roboczego. Dzięki nowej usłudze klienci zyskują wygodę odbioru zamówienia złożonego" w ostatniej chwili" już w weekend, co sprawia, że teraz każda niedziela w CCC jest handlowa - mówi Jakub Jasiński, dyrektor ds. rozwoju omnichannel CCC. - Jesteśmy jedną z pierwszych marek modowych i jednocześnie pierwszą spółką obuwniczą, która wdrożyła to rozwiązanie. Wcześniej było ono już dostępne dla klientów sklepu eobuwie.pl, należącego do Grupy CCC. Dostrzegamy wzrost zainteresowania klientów tą szybką metodą dostawy. Usługa dostępna jest dopiero od trzech weekendów - w tym okresie jej udział w ogólnej liczbie zleceń prawie do 1/4 - dodaje.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA