fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Ukraina: embargo na rosyjskie towary. Wiemy, co wwozić wolno

Bloomberg
Rząd Ukrainy odpowiedział na nowe rosyjskie ograniczenia w handlu z sąsiadem i rozszerzył spis towarów z Rosji objętych embargiem oraz wprowadził cła zaporowe na szereg innych.

Rada ministrów Ukrainy powiększyła dziś czarną listę rosyjskiej produkcji, której wwóz został zabroniony. Jak poinformował wicepremier Stepan Kubiw do listy dopisane zostały nawozy mineralne, produkcja rolna i środki transportu. Kubiw dodał, że dyskutowane jest też embargo na cement i inne materiały budowlane.

Premier Wołodymyr Hrojsman poinformował, że Ukraina wprowadziła też cła zaporowe na szereg innych rosyjskich towarów. zaczną one obowiązywać od 1 sierpnia. Cłami nie zostanie objętych pięć rodzajów rosyjskiej produkcji. Są to: węgiel, koks, benzyna, gaz skroplony i produkcja farmaceutyczna - wylicza rządowy komunikat.

Przypomnijmy, że w kwietniu Kreml wprowadził obowiązujący od 1 czerwca zakaz eksportu ropy, węgla i produktów naftowych na Ukrainę. Będzie je można sprzedać sąsiadowi jedynie mając specjalną zgodę władz.

Do tego władze rosyjskie także powiększyły listę towarów ukraińskich, na które obowiązuje zakaz wwozu do Rosji. Dotyczy to ukraińskiej produkcji maszynowej, przemysłu lekkiego, metalowego, wartość których za 2018 r wyniosła blisko 250 mln dol.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA