fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Nowy sklep IKEA w samym centrum Paryża

AFP
Szwedzka sieć IKEA otworzyła swój pierwszy sklep w samym centrum Paryża, tuż przy kościele św. Magdaleny.

Sklep znajduje się przy samym wejściu do stacji metra Madeleine w 8 dzielnicy Paryża. Nie ma parkingu - informuje agencja Reutera. Uroczyste otwarcie sklepu miało miejsce przy dźwiękach muzyki zespołu Abba.

To 34 sklep szwedzkiej sieci we Francji i zupełnie nietypowy jak na szwedzki koncern. Ma powierzchnię 5400 metrów kwadratowych, dwa poziomy i zatrudnionych jest w nim 140 osób.

Poza ekspozycją mebli jest tm też bar sałatkowy, restauracja oraz można skorzystać z takich usług jak lekcje gotowania, zajęcia nauki naprawy oraz renowacji mebli, a także zajęcia z koncepcji urządzania wnętrz według zasad Feng Shiu.

W sklepie nie da się niczego kupić, można jedynie zamówić meble z dostawą do domu lud odbiorem w jednym z 350 punktów odbioru.

W salonie La Madeleine będzie można nie tylko kupić meble, ale także je wypożyczyć w ramach usługi leasingowej.

„La Madeleine to dla nas laboratorium testowe. Chcemy służyć ludziom, którzy znają i kochają IKEA, ale uważają, że IKEA jest za daleko "- powiedział Reuterowi Jesper Brodin, dyrektor generalny Ingka Group, która jest właścicielem większości sklepów IKEA.

Jeśli ten format sklepu okażą się sukcesem to IKEA będzie otwierać podobne we Francji, ale także w USA oraz Japonii - powiedział Brodin mediom.

IKEA próbuje od dawna nowych formatów sklepów. W Sztokholmie powstał showroom z samymi meblami i akcesoriami kuchennymi, w Londynie wprowadzono spersonalizowana usługę planowania renowacji domu, a w Madrycie powstał sklep z samymi meblami do salonu.

W Wiedniu ma powstać sklep w samym sercu miasta, przy jednej z głównych arterii stolicy Austrii Mariahilferstrasse. Nie będzie miał własnego parkingu i magazynu. Kupić w nim będzie można tylko drobne, poręczne akcesoria i meble, które da się przewieźć na przykład metrem. Resztę mebli będzie można obejrzeć i zamówić z magazynu poza granicami miasta.

IKEA, która w ubiegłym roku osiągnęła sprzedaż na poziomie około 39 miliardów euro, planuje zainwestować 400 milionów euro we Francji w ciągu najbliższych trzech lat.

Francja jest trzecim największym rynkiem dla sieci IKEA, po Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA