fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Biedronki i Lidle będą całodobowe. Sieci reagują na zmiany

materiały prasowe
Biedronka i Lidl dostosowują się do zmienionej sytuacji i wydłużają godziny otwarcia. Niektóre sklepy będą czynne całą dobę!

Od 2 kwietnia sklepy sieci Biedronka będą czynne dłużej, od 6 do 24. To reakcja sieci na zmiany, jakie wprowadził rząd by zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Zmiany te sprawiły, że pod sklepami wszystkich sieci, nie tylko Biedronki, ustawiały się długie kolejki klientów chcących zrobić zakupy. W komunikacie prasowym sieć twierdzi, że chce w ten sposób równocześnie wspomóc walkę z epidemią, jak również zapewnić klientom i pracownikom jak największe bezpieczeństwo i komfort. Wydłużenie godzin pracy daje większe szanse, by przy nowych, niższych limitach liczby osób w sklepie, klienci mogli w miarę komfortowo zrobić zakupy.

Dodatkowo Biedronka pamięta o tym, że zbliżają się święta, nawet jeżeli mało kto jest w nastroju do świętowania. Dla tych, którzy będą szukać produktów na świąteczne stoły od 7 do 10 kwietnia Biedronki będą otwarte całą dobę, tak aby każdy chętny mógł zrobić zakupy.

- Dla naszych klientów ważne jest, by spędzić nadchodzące Święta Wielkanocne w najlepszy możliwy sposób. Świąteczne zakupy są szczególne i potrzebujemy na nie więcej czasu, by starannie dobrać produkty i zadbać o każdy szczegół, z myślą o naszych bliskich. Dlatego na ten czas przygotowaliśmy rozwiązanie szczególne: sklepy Biedronki przed świętami będą czynne całą dobę – stwierdza Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka.

Sieć zastrzega, że wśród jej sklepów znajdą się takie, które nie będą całodobowe lub będą miały inne godziny otwarcia. Klienci tych punktów będą mogli się o tym dowiedzieć z informacji umieszczonych bezpośrednio w sklepach.

Biedronka przypomina przy tym (jak wszystkie już sieci handlowe) o zasadach bezpiecznego kupowania w obecnym czasie. Dla bezpieczeństwa klientów i pracowników sieć zapewnia m.in. żele dezynfekujące, odpowiednie oznaczenia odległości między klientami przy kasach czy osłony kas.

Zaraz po Biedronce o podobnej decyzji poinformował Lidl Polska. Od 2 kwietnia sklepy sieci Lidl będą czynne od 6 do 24, a w dużych miastach takich jak Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Gdynia czy Poznań część placówek będzie całodobowa. Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych placówek będą dostępne na stronie internetowej oraz w aplikacji Lidl Plus. Lidl chce zapewnić w ten sposób możliwość zakupów jak największej liczbie klientów. Lidl także przypomina o zasadach bezpiecznego kupowania, a w trakcie zakupów odtwarza komunikaty informujące o nich.

Dodatkowo Lidl zamierza zatrudniać dodatkowych pracowników, którzy mają wesprzeć proces sprzedaży w sklepach i odciążyć załogi w okresie wzmożonego natężenia obowiązków. Od przyszłego tygodnia pracownicy Lidla będą także dostawać przyłbice ochronne.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA