fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Jadwiga Emilewicz: Nie róbcie zakupów na zapas. Sklepy będą działać

tv.rp.pl
Minister Jadwiga Emilewicz zaapelowała w Radiu Zet, by nie robić zakupów na zapas. Prosi też Polaków o „roztropne zachowanie". Rząd nie zamierza w tej chwili zamykać sklepów.

- Apelujemy o umiar. Nie ma dziś potrzeby tłoczyć się przy sklepowych kasach. To nie jest dziś najbezpieczniejsze miejsce. Jedzenia nie zabraknie – zapewniła minister rozwoju. Jednocześnie wykluczyła powrót do handlu w niedziele. - Na tę sytuacje i na ten moment nie ma powodu do powrotu do niedziel handlowych - powiedziała.

- Obdzwoniłam wczoraj polskich producentów żywności i wszyscy zapewnili mnie, że produkują na około 80 proc. swoich mocy produkcyjnych. Mogą zwiększyć produkcję jeśli jest taka potrzeba – powiedziała Jadwiga Emilewicz. Zapytana o ewentualne zamykanie sklepów powiedziała: "Nie ma dziś jeszcze takiej potrzeby".

Minister apeluje także, żeby robić zakupy starszym sąsiadom po ty, by ci nie musieli wychodzić z domów - informuje Radio Zet.

Minister Emilewicz powiedziała w rozmowie, że dwa najbliższe tygodnie będą krytyczne,  pojawi się coraz więcej przypadków zarażenia. Na razie jednak nie ma potrzeby zamykania sklepów, a nawet barów czy restauracji.

Pytana o to, co mają robić osoby poddane kwarantannie, które nie mają zapasów jedzenia i środków czystości w domu, minister odparła, że wystarczy zgłosić to do Inspektoratu Sanitarnego. - Ten kontaktuje się z pomocą społeczną na terenie gminy i pomoc społeczna zaopatruje w zakupy – zapewniała gość Radia ZET.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA