fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Solidarność apeluje, by prezydent opóźnił podpis noweli ws. niedzieli handlowej 6 grudnia

Fotorzepa, Jakub Czermiński
NSZZ Solidarność zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy, by opóźnił podpis nowelizacji ws. dodatkowej niedzieli handlowej 6 grudnia do… poniedziałku 7 grudnia.

Nowelizacja ustawy wprowadzająca dodatkową, trzecią niedzielę handlową w grudniu trafiła w środę do Senatu. Podczas prac nad nowelą senatorowie nie przyjęli jednak żadnej z dwóch zgłoszonych poprawek, więc zostanie ona przekazana teraz do podpisu prezydenta.

NSZZ Solidarność wciąż się nie poddaje i głośno apeluje do rządu o wycofanie się z tego pomysłu. Związek zwrócił się też w środę wieczorem z prośbą do Andrzeja Dudy, by opóźnił podpis nowelizacji ustawy do 7 grudnia. 

„Pan Prezydent wielokrotnie udowodnił w przeszłości, że dostrzega i rozumie pracowników handlu. Dlatego prosimy, aby wstrzymał się Pan z podpisaniem tzw. ustawy covidowej do poniedziałku 7 grudnia. To obecnie jedyny sposób, aby niedziela 6 grudnia pozostała dniem wolnym od pracy w handlu i aby pracownicy tej branży mogli spędzić ten dzień ze swoimi dziećmi” - napisali związkowcy w liście.

Pod koniec listopada, tuż po ogłoszeniu wprowadzenia dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu, NSZZ Solidarność zorganizował protest pod Sejmem i ostro nakłaniał rząd do zmiany zdania w tej kwestii. Zdaniem związkowców, sytuacja pracowników handlu drastycznie pogorszyła się w czasie pandemii w związku ze wzrostem liczby zakażeń i wprowadzanymi obostrzeniami, a „niedziela jest dla wielu z nich jedynym dniem, w którym mogą choć trochę odpocząć i zregenerować siły”.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA