fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Które waluty zrewanżują się dolarowi?

Dolary
Bloomberg
Jastrzębie sygnały amerykańskiego Fedu uderzyły w notowania walut z rynków wschodzących, ale teraz mają one szanse odegrać się i wznowić rajd.

Traderzy byczo nastawieni do walut młodych rynków obstawiają, że banki centralne niektórych państw wschodzących zdystansują Fed w zacieśnianiu polityki pieniężnej, co podbije notowania ich walut.

W tym kontekście wskazują zwłaszcza na Brazylię, Czechy, Republikę Południowej Afryki, Rosję oraz Węgry.

- Banki centralne z rynków wschodzących zaczną podnosić stopy na długo przed Fedem – powiedział Bloombergowi Mansoor Mohi-uddin, główny ekonomista Bank of Singapore. Podkreśla on, że w okresie letnim mniejsza zmienność znowu może zachęcić inwestorów do sezonowych transakcji carry trades by skorzystać na walutach zapewniających większe zyski. Pożyczają tam, gdzie stopy są względnie niskie i inwestują w krajach zapewniających większy zarobek.

Eksperci Bank of America Securities w naszym regionie faworyzują złotego zważywszy jego niższą wycenę oraz wciąż względnie gołębią politykę banku centralnego, co powinno zapewnić naszej walucie większą przestrzeń do wzrostu notowań, kiedy nastawienie zmieni się na jastrzębie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA