fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Bruksela akceptuje pomoc publiczną Polski, Portugalii i Grecji

Bloomberg
Komisja Europejska zatwierdziła wielomiliardowe pakiety pomocy publicznej Polski, Portugalii i Grecji mające złagodzić grantami i gwarancjami kredytowymi skutki pandemii na gospodarkę

W kilku komunikatach z piątku wieczór i soboty Komisja poinformowała o zaakceptowaniu gwarancji kredytowych Polski na 22 mld euro, programu pomocy gospodarce Portugalii w wysokości 13 mld euro i pakietu 2 mld euro Grecji. Komisja uznała, że nie naruszają unijnych przepisów o konkurencji — informuje Reuters.

„Polski mechanizm gwarancji pomoże polskim firmom dotkniętym kryzysem koronawirusa pokryć natychmiastowe potrzeby w zakresie kapitału obrotowego i inwestycji'" — oświadczyła w komunikacie wiceprzewodnicząca Komisji i komisarz ds. konkurencji, Margrethe Vestager.

W przypadku Portugalii te 13 mld euro „umożliwią udzielenie bezpośrednich grantów i gwarancji publicznych na pożyczki, aby pomóc małym i średnim firmom oraz dużym w pokryciu potrzeb inwestycyjnych i kapitału obrotowego". Grecki program pozwala na państwowe gwarancje pożyczek na kapitał obrotowy — stwierdziła.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA