fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

CD Projekt rozczarował

Bloomberg
Zysk netto w III kwartale był niższy niż oczekiwał rynek. Kurs spada, a wartość obrotu akcjami CD Projektu jest dziś najwyższa w całym WIG - trzykrotnie wyższa niż w KGHM.

Notowania CD Projektu świecą dziś na czerwono. Około godz. 11 kurs spada o ponad 6 proc., a za jedną akcję trzeba zapłacić 105,25 zł. Wyprzedaży towarzyszy wzmożony obrót. Właściciela zmieniły od rana akcje warte ponad 70 mln zł, co daje dziś CD Projektowi pozycję zdecydowanego lidera pod względem obrotów na warszawskiej giełdzie. Za nim jest KGHM z „zaledwie" 24 mln zł.

Spadki są pokłosiem publikacji wyników za III kwartał. Producent „Wiedźmina" wypracował 35,7 mln zł zysku netto, tymczasem rynek oczekiwał 41,9 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 43,2 mln zł i był o około 15 proc. niższy od konsensusu PAP oraz o 3,5 proc. niższy rok do roku. Rozczarowała też EBITDA oraz poziom przychodów. Te ostatnie wyniosły 84,9 mln zł, podczas gdy średnia prognoz analityków wynosiła ponad 103 mln zł.

Zła passa CD Projektu na giełdzie trwa już od kilku tygodni. Pretekstem do przeceny były nieoficjalne informacji, z których wynika, że prace nad kolejną dużą grą – „Cyberpunkiem 2077" – się przedłużają i że jej premiery można spodziewać się najwcześniej w 2020 r., tymczasem wcześniej analitycy i inwestorzy zakładali, że będzie to 2019 r. (przy czym trzeba odnotować, że spółka nigdy nie potwierdzała tej daty).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA