fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Analitycy typują siedem spółek na październik

Fotorzepa, Robert Gardziński
Alior Bank, JSW, KGHM, Kęty, Mercator, Ten Square Games i Auto Partner to tytułowa siódemka. Eksperci liczą na umocnienie dużych i średnich firm.

Główne indeksy warszawskiej giełdy zakończyły wrzesień pod kreską. Najwięcej straciły WIG20 (-4,9 proc.) i mWIG40 (-3,9 proc.), a relatywnie silniejszy pozostał sWIG80 (-3,4 proc.). N tym tle nieźle wypadł techniczny portfel „Parkietu", bo stracił tylko 2,6 proc. Po raz siódmy w tym roku udało się ekspertom pokonać benchmark.

Większa odporność portfela na pogorszenie giełdowej koniunktury cieszy, ale minus przy stopie zwrotu pokazuje, że polski rynek akcji jest teraz znacznie bardziej wymagający niż podczas wiosennej „covidowej hossy". Potwierdziła to też pierwsza październikowa sesja. Gdy dobiegała końca, Nasdaq Composite rósł o 1 proc., a WIG20 i sWIG80 notowały analogiczną stratę.

Jedno z ulubionych słów analityków – selektywność – znów zyskuje na znaczeniu. Eksperci typujący spółki do technicznego portfela wybrali więc tytułową siódemkę, która w ich opinii ma potencjał do pokonania szerokiego rynku w tym miesiącu. W nowym zestawieniu jest trzech reprezentantów WIG20: Alior Bank, JSW i KGHM, trzy spółki z mWIG40: Kęty, Mercator i Ten Square Games oraz jedna spółka z sWIG80: Auto Partner. O ile we wrześniu eksperci stawiali tylko na małe i średnie spółki, o tyle teraz przesunęli ciężar w kierunku tych o większej kapitalizacji.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA