fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Spokojna końcówka tygodnia

GPW
Bloomberg
WIG20 rozpoczął piątkową sesję w punkcie wyjścia. S&P500 wzniósł się w czwartek na nowe rekordy.

Indeks dużych spółek po czwartkowej zwyżce po kilkunastu minutach piątkowej sesji tylko nieznacznie oddalił się od wczorajszego zamknięcia. Jak na razie jednak tylko czwartkową sesję udało się w tym tygodniu zakończyć na zielono, zatem strata sięga około 20 pkt.

Wśród dużych spółek z rana numerem jeden jest KGHM, a za nim JSW, CCC oraz LPP. Dwie spółki odzieżowe odrabiają nieco wczorajszych strat. Na dole tabeli znów Dino ze stratą 1,5 proc. Obok sieci sklepów jedna z gwiazd czwartku - PKO BP.

Co ciekawe, w czwartek WIG20 był jednym z silniejszych indeksów w Europie. Dziś na europejskich giełdach nastroje są lepsze niż wczoraj, stąd WIG20 wraz z niemieckim DAX zajmują raczej dolne pozycje w tabeli. Dobry start europejskich indeksów zapewniła Wall Street, gdzie doszło w czwartek do silnych zwyżek S&P500 oraz Nasdaq. Co ciekawe, S&P500 wzbił się na nowe rekordy.

- Wczorajsze nowe szczyty S&P500 mogą być naszym zdaniem początkiem serii. Szanse na zwiastowaną przez wielu korektę w II kwartale są naszym zdaniem niewielkie. O ile przyszłotygodniowe posiedzenie Fedu nie zmieni tej percepcji, rynek pozostanie przekonany, że wolniejszy od oczekiwań wzrost zatrudnienia oznacza podtrzymanie ultra luźnej polityki monetarnej niezależnie od inflacji, która właśnie osiągnęła lub w przyszłym miesiącu osiągnie punkt zwrotny" - ocenia Kamil Cisowski z DI Xelion. - Tworzy to dobre warunki do kolejnej fali wzrostowej i przegrzania się cen akcji w okresie wakacyjnym, po czym mogłaby nastąpić gwałtowna korekta - dodaje.

Na rynku walut dzień zaczyna się wyjątkowo spokojnie. Kurs głównej pary - EUR/USD sięga 1,218. Dolar kosztuje 3,66 zł, a euro 4,47 zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA