fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Próba odrabiania strat na GPW

Bloomberg
Po czwartkowej wyprzedaży optymistyczne nastroje ponownie zawitały na warszawską giełdę.

Pierwsze minuty handlu przebiegają pod znakiem niewielkiej przewagi kupujących. Pół godziny po rozpoczęciu notowań indeks największych spółek WIG20 notowany był 0,5 proc. powyżej wczorajszego zamknięcia. Polskie akcje zyskują na fali poprawy nastrojów wokół rynków wschodzących, które pozytywnie wyróżniają się na tle pozostałych rynków akcji. Pozytywne nastawienie do akcji rynków wschodzących wynika po części z odbicia cen na rynku najważniejszych surowców. Drożeją m. in. ropa naftowa i miedź. Kupujący mają też więcej do powiedzenia na zachodnioeuropejskich parkietach.

Mimo poprawy nastrojów w Warszawie zainteresowaniem kupujących cieszą tylko wybrane spółki z indeksu WIG20. Lokomotywą dzisiejszych wzrostów są mocno drożejące walory CD Projektu, wsparte publikacją lepszych od oczekiwań wyników finansowych za I kwartał. Kupujący są też aktywni na papierach KGHM, którym pomaga odbicie cen na rynku miedzi. Straty z poprzedniej sesji próbują nieśmiało odrabiać największe banki – PKO BP i Pekao. Powodów do zadowolenia nie mają dziś posiadacze akcji PGE i JSW, które negatywnie wyróżniają się w indeksie.

Kupujący uaktywnili się również w segmencie spółek o mniejszej kapitalizacji, gdzie nieco więcej do powiedzenia mają kupujący.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA