fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Ostrożny początek na GPW

Bloomberg
Pierwsze minuty handlu na warszawskim parkiecie przynoszą niewielkie wzrosty głównych indeksów.

Pierwsza faza sesji na warszawskiej giełdzie przebiega pod znakiem nieznacznej przewagi kupujących. Kwadrans po rozpoczęciu notowań WIG20 notowany był 0,1 proc. ponad poziomem poniedziałkowego zamknięcia sesji.

Mniej optymizmu można dostrzec na pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie przeważa kolor czerwony, choć zasięg zniżek jest ograniczony. W razie pogłębienia spadków może jednak problem z utrzymaniem pozytywnych nastrojów w na krajowym parkiecie.

Szansą dla inwestorów w Warszawie są wieści z krajowej gospodarki. Przed południem inwestorzy poznają wstępne dane na temat dynamiki polskiego PKB w I kwartale br. Dodatkowych emocji dostarczyły też inwestorom raporty kwartalne spółek. Sezon wynikowy na GPW wszedł właśnie w decydująca fazę, co przed sesją zaowocowało wysypem kolejnych raportów spółek z szerokiego rynku akcji, gdzie nie zabrakło zarówno pozytywnych, jak i negatywnych zaskoczeń.

Wtorkowe zwyżki indeksów w Warszawie zawdzięczamy przede wszystkim odbijającym notowaniom banków oraz spółek energetycznych. Na drugim biegunie wśród najmocniej przecenionych negatywnie wyróżniają się walory PKN Orlen i KGHM. Pozytywne  nastroje udzieliły się też graczom na szerokim rynku, gdzie przeważają drożejące walory.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA