fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Próba kontynuacji na GPW

Fotorzepa, Grzegorz Psujek
Po wczorajszej udanej sesji, również wtorek zaczął się od wzrostów na GPW.

Początek nowego tygodnia wlał nowe nadzieje w serca inwestorów. WIG20 zakończył bowiem poniedziałkową sesję solidnym wzrostem i wszystko byłoby pięknie, gdyby nie rozczarowująca, po raz kolejny zresztą, niska aktywność inwestorów. Element ten każe się zastanowić nad wiarygodnością poniedziałkowych wzrostów. Co więc przyniesie wtorek?

Początek dnia przyniósł niewielkie wzrosty. WIG20 w pierwszych minutach handlu nieznacznie zyskiwał na wartości, co też nakazuje zachowanie dużej ostrożności. Na razie możliwy jest bowiem każdy scenariusz.

Całkiem niezłe nastroje panowały natomiast na Wall Street. S&P500 zyskał prawie 0,7 proc. i jest już powyżej 3000 pkt. Dow Jones Industrial zaliczył z kolei zwyżkę o około 0,2 proc.

Zielono było także podczas azjatyckiej części notowań. Shanghai Composite zyskał na wartości 0,4 proc. Dzień wolny mieli natomiast inwestorzy w Japonii.

Jakie dzisiaj atrakcje czekają na inwestorów? Kalendarz makroekonomiczny raczej nie rozpieszcza. Uwaga graczy powinna więc się skupić na wydarzeniach politycznych. Tematem numer jeden na dzisiaj pozostaje brexit. Tutaj wciąż jest więcej pytań niż odpowiedzi. Tak samo zresztą jest w temacie wojny handlowej, która wciąż jest elementem straszącym inwestorów. Chwilowo ryzyko eskalacji tego konfliktu wydaje się być zażegnane, ale jak pokazuje doświadczenie w tej kwestii niczego nie można być pewnym.

Na rynku walutowym początek dnia przynosi niewielkie zmiany. Dolar jest wyceniany na 3,83 zł, natomiast euro kosztuje 4,27 zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA