fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Kolejny słabszy dzień na Wall Street

Bloomberg
Indeksy amerykańskich giełd zakończyły czwartkową sesję na poziomach zbliżonych do zamknięć ze środy.

Kolejny dzień mocno zwyżkowały spółki z sektora ochrony zdrowia, a inwestorzy czekają na głosowanie w Senacie USA nad ustawą ws. reformy systemu ubezpieczeń zdrowotnych.

Dwa z głównych indeksów nowojorskiej giełdy zakończyły dzień na minusie: S&P 500 stracił 0,05 proc, a Dow Jones 0,06 proc. Nasdaq zyskała 0,04 procent.

Zyskiwały akcje takich spółek jak: GoPro (+0.52 proc.), Tesla (+1.65 proc.), Twitter (+2.08 proc.), Advanced Micro Devices (+2.86 proc.).

Traciły walory m.in.: ConocoPhillips (-0.31 proc.), Exxon Mobil (-0.44 proc.), BP (-0.14 proc.), Alibaba Group (-0.71 proc.), Facebook (-0.33 proc.), Apple (-0.16 proc.), Alphabet (-0.25 proc.).

Spółki z sektora ochrony zdrowia, w tym biotechnologiczne, budziły zainteresowanie inwestorów, którzy przygotowują się na publikację przez Senat USA propozycji zmian w ustawie o systemie ubezpieczeń zdrowotnych, która ma "znieść i zastąpić Obamacare", zgodnie z wyborczą obietnicą Donalda Trumpa.

Przygotowana przez Republikanów w Senacie propozycja zakłada m.in. przeznaczenie dodatkowych 50 mld dolarów w ciągu 4 lat na stabilizację systemu giełd ubezpieczeń. Senat ma głosować nad projektem w przyszłym tygodniu.

Drożeje ropa, choć jej ceny wciąż pozostają na wielomiesięcznych minimach. Przez ostatnie dni zniżkujące ceny surowca ciągnęły w dół notowania spółek paliwowych, co przekładało się na spadki głównych indeksów amerykańskich giełd. Cena baryłki WTI idzie w górę o 0,5 proc. do 42,7 USD, a Brent drożeje o 0,9 proc. do 45,2 USD.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA