fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finansowanie

Kredyty hipoteczne: Ile i na jak długo się zadłużamy

AdobeStock
Najwięcej na zakup domu lub mieszkania w 2019 roku pożyczali w bankach klienci z województwa wielkopolskiego. Było to średnio 326 tys. zł.
Ile i na jak długo zadłużamy się w bankach, by kupić mieszkanie lub wybudować dom, sprawdził serwis Oferteo.pl. Z jego danych wynika, że mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego zaciągali kredyty mieszkaniowe na średnią kwotę 322 tys. zł. Przeciętna powierzchnia kredytowanej nieruchomości to 89 mkw., a średni wiek kredytobiorców – 36 lat. Na Mazowszu pożyczamy średnio 320 tys. zł. Przeciętny metraż nieruchomości, na które się zadłużamy, to 90 mkw. Średni wiek kredytobiorcy – 33 lata.
– Stosunkowo niewiele pożyczamy na Podkarpaciu, średnio jest to 205 tys. zł. Nieruchomości o największej powierzchni – średnio 141 mkw. – kupowali mieszkańcy woj. lubelskiego. Najmniejsze mieszkania wybierano w woj. świętokrzyskim (73 mkw.). Średni wiek kredytobiorców był najwyższy w woj. łódzkim, a najniższy w podlaskim i mazowieckim – podaje Oferteo.pl. Spłatę kredytu rozkładano zwykle na 20–30 lat.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA