fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Premier Morawiecki przejął obowiązki ministra finansów

Premier Mateusz Morawiecki
Fotorzepa/ Robert Gardziński
Marian Banaś został w piątek odwołany ze stanowiska ministra finansów. Stery nad resortem przejął premier Mateusz Morawiecki.

Ministerstwo finansów poinformowało w piątek na Twitterze, że Marian Banaś złożył rezygnację z funkcji ministra finansów. „Prezydent Andrzej Duda, na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego, odwołał go ze stanowiska” - czytamy.

Czytaj także: Tajemnicza wizyta premiera w Szwecji. W tle wielki kontrakt 

Jednocześnie ogłoszono, że z dniem 30 sierpnia 2019 r. Marian Banaś został wybrany przez Sejm na prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

Premier Morawiecki przejął tym samym obowiązki ministra finansów do czasu ustalenia dalszych decyzji kadrowych w resorcie, które mają zostać podjęte w najbliższych dniach.

Według informacji „Rzeczpospolitej”, brani są pod uwagę trzej kandydaci na to stanowisko: dwaj wiceministrowie finansów - Leszek Skiba i Tadeusz Kościński oraz premier. To właśnie Morawieckiego bukmacherzy najczęściej typują na ministra finansów po Banasiu. 

Marian Banaś w latach 2005–2008 i 2015–2016 pełnił funkcję podsekretarza stanu w ministerstwie finansów, a między 2016 a 2019 rokiem - sekretarza stanu resortu. Ministerem finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego był bardzo krótko, bo od czerwca tego roku, kiedy z tej funkcji ustąpiła Teresa Czerwińska.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA