fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Fundusze hedgingowe najlepsze od 2009 roku

Bloomberg
Głównie dzięki ożywieniu na rynkach akcji w pierwszym półroczu fundusze hedgingowe zarobiły 5,7 proc., co jest najlepszym ich rezultatem inwestycyjnym od dziesięciu lat.

Najlepsze w branży okazały się fundusze akcji, wynika z indeksu obliczanego przez Hedge Fund Research Inc. Zarobiły one prawie 9 proc. - Na rynku decydujący był wybór odpowiednich akcji- nie ma wątpliwości Rob Christian, szef analiz w firmie K2 Advisors, cytowany przez Bloomberga.

Zarządzający skorzystali na zaskakującej zmianie frontu przez Fed, który „zdjął ze stołu” temat podwyżki stóp procentowych i pobudził oczekiwania na cięcie stóp procentowych.

Fundusze aktywne (activist hedge funds), które kupują pakiety akcji by wywierać presję na zmiany w firmach, w minionym półroczu zyskały 11,4 proc. 

Do grona zwycięzców wrócił znany gracz Bll Ackman, który tracił przez cztery lata z rzędu a teraz zarobił aż 45 proc. Wśród wygranych, po najgorszym dlań 2018 roku, znalazł się także inny tuz branży hedgingowej David Einhorn. Od stycznia do czerwca 2019 zarobił 18 proc.

Źródło: rp.pl na podst. Bloomberga
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA