fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

MS TFI utworzyło PPE

Fotorzepa, Magdalena Starowieyska
Firma zarządzająca funduszami inwestycyjnymi należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej ma zgodę na prowadzenie pracowniczych programów emerytalnych.

- 9 czerwca 2017 r. Komisja Nadzoru Finansowego wydała decyzję o wpisaniu do rejestru pracowniczych programów emerytalnych PPE tworzonych przez MS TFI. Zarządzającym programem jest MS Parasolowy FIO z wydzielonymi subfunduszami: MS Płynnościowym, MS Obligacji, MS Akcji – poinformowało MS TFI.

- Wdrożenie PPE w naszym TFI jest kolejnym rozdziałem w przyjętej przez nas strategii. Jesteśmy pierwszym, całkowicie państwowym TFI, które, zaczynając od FIZ-ów, wprowadziło do oferty fundusz otwarty, a następnie utworzyło PPE. Kolejnym etapem będzie oferta dla podmiotów zewnętrznych, nad którą właśnie pracujemy. Warto dodać, że wdrożenie i rejestracja naszego programu odbyła się w rekordowym czasie, wbrew doniesieniom w mediach o wydłużonych kolejkach w KNF. Nasze PPE posiada bardzo konkurencyjne, niskie koszty, jest niezwykle proste w konstrukcji, jednocześnie obejmuje wyczerpujące spektrum inwestycji. Mamy także w swojej ofercie IKE i IKZE oraz przygotowujemy się do uczestniczenia w zarządzaniu Pracowniczymi Programami Kapitałowymi (PPK), w oczekiwaniu na ogłoszenie założeń ustawy emerytalnej – skomentował Leszek Milczarek p.o. prezesa zarządu MS TFI w poniedziałkowym komunikacie.

Pracownicze programy emerytalne to wciąż jeden z nielicznych rodzajów inwestowania zwolnionych w Polsce z podatku od zysków kapitałowych. Dochód z inwestycji oraz przyszłe świadczenia z tytułu PPE są zwolnione z podatku dochodowego. Wartość składki podstawowej nie jest wliczana do wynagrodzenia stanowiącego podstawę ustalania obowiązkowych składek na ubezpieczenie społeczne. Wszystkie wydatki poniesione na zapewnienie prawidłowego funkcjonowania programu, w tym wpłacone składki podstawowe, stanowią dla pracodawcy koszt uzyskania przychodu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA