fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Koronawirus przerwał zdjęcia do „Jurassic World”

materiały prasowe
„Jurassic World. Dominion” to szósta część filmowej serii, która zaczęła się od blockbustera Stevena Spielberga i pojawia się na ekranach kin od 27 lat. Ostatnią jej odsłonę reżyseruje Colin Trevorrow.

Zdjęcia zaczęły się tuż przed wybuchem pandemii. Zostały przerwane, ale po lockdownie ekipa jako jedna z pierwszych znów wyszła na plan. Teraz, po stwierdzeniu kilku przypadków koronawirusa wśród pracowników, przerwano produkcję. Jak poinformował rzecznik Universalu, prace - mimo negatywnych testów reszty pracowników i aktorów - zostały zawieszone na minimum dwa tygodnie. Do końca zdjęć brakuje już niewiele, bo zaledwie trzech tygodni. 

Film Trevorrowa nie jest pierwszą wielką produkcją, która wyszła na plan w czasie pandemii i musiała zrobić przerwę w zdjęciach. Podobnie zdarzyło się m.in. przy „Batmanie”, gdzie na Covid-19 zachorował główny aktor Robert Pattinson.

Jednocześnie nieustępująca pandemia sprawia, że zmieniane są daty premier kolejnych filmów, w tym również „Jurassic World. Dominion”, którego wejście na ekrany Universal przesunął ostatnio o rok, na czerwiec 2022 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA