fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Serialowe szaleństwo w Krakowie

materiały prasowe, HBO
Podczas festiwalu Mastercard Off Camera, jak co rok, odbędzie się w Krakowie SerialCon. Do Krakowa przyjadą m.in. twórca „Mostu nad Sundem” Christian Wikander i Joseph Mawle, brytyjski aktor wcielający się w rolę Benjena Starka w „Grze o Tron”.

Organizatorzy zapowiadają dyskusje o procesie twórczym, o recepcie na idealny serial i tworzeniu wciągających narracji, w tym osadzonych w „nierealnej” konwencji, takiej jak fantasy, SF czy dramat kostiumowy. O budowaniu wiarygodnej fikcji opowiedzą serialowi showrunnerzy, między innymi Christian Wikander.  Joseph Mawle, wcielający się w rolę Benjena Starka, a znany także m.in. z seriali „Sense8” i „Ripper Street”, weźmie udział w dyskusji na temat fenomenu zrealizowanego przez HBO serialu „Gra o tron”.

Będą też debaty na temat serialowych motywów, takich jak postać terrorysty czy postać „obcego” oraz o relacji twórców z fanami, o internetowym hejcie, a także o polskich lokacjach serialowych i współpracy serialowych ekip z różnymi regionami naszego kraju. Aktorki występujące w serialach wezmą udział w panelu „Kobieta w kryminale”. Uczestnicy innej dyskusji skupią się na polskich rebootach serialowych, czyli nowych odsłonach cykli „Odwróceni” i „39 i pół”. 

Podczas nocnych maratonów serialowych widzowie będą mogli w tym roku oglądać seriale polskie, m.in. „Chyłkę – zaginięcie” i „Odwróconych. Ojcowie i córki”. Odbędą się również dwa pokazy premierowe – pierwszego odcinka drugiego sezonu „Pod Powierzchnią” TVN i pilot serialu  „Wizjonerka” oraz projekcja głośnego filmu telewizyjnego „Bauhaus” (2019, Freemantle, Germany). We współpracy z telewizją HBO zorganizowany zostanie specjalny pokaz serialu „Ślepnąc od świateł”, połączony ze spotkaniem z Krzysztofem Skoniecznym i Janem Fryczem.
Po raz pierwszy w Polsce, na specjalnym pokazie BBC First, fani serialu „Doctor Who” zobaczą nową animację na podstawie zaginionej części tej serii z 1967 roku.

W części warsztatowej rozwijania własnych pomysłów uczyć będą Agnieszka Kruk ze StoryLab.Pro i Andrew Ellard, nagrodzony BAFTĄ scenarzysta i konsultant scenariuszowy z Wielkiej Brytanii. Będą też warsztaty prowadzone przez krakowską Szkołę Charakteryzacji i Makijażu FAM.

SerialCon odbędzie się w dniach 29.04-03.05 w  krakowskiej ArteteceWBP i Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Wydarzenie jest dla uczestników bezpłatne, wystarczy pobrać darmową wejściówkę, a na warsztaty zapisać się z wyprzedzeniem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA