fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Cruise nie zagra już Jacka Reachera. Jest "za niski"

materiały prasowe
Jack Reacher jest bohaterem filmów akcji, w którego w dwóch ostatnich filmach wcielił się Tom Cruise. Jak podaje BBC, powstanie reboot serii, ale pierwszoplanowy aktor zostanie zmieniony.

W ostatnich dwóch filmach, "Jack Reacher. Jednym strzałem" oraz "Jack Reacher: Nigdy nie wracaj”, w Reachera wcielał się amerykański aktor Tom Cruise. Bohater, którego grał wykreowany został na podstawie książek Lee Childa.

 

Jak informuje BBC, twórcy planują zrealizować reboot historii. Produkcja ta będzie jednak telewizyjna i trafi do widzów w formie serialu lub miniserialu. BBC w rozmowie z autorem książki dowiedziało się, że w Jacka Reachera nie wcieli się już Tom Cruise, gdyż według twórców, jest za niski i zbyt mały do tej roli, a filmy z jego udziałem odbiegały od książkowego pierwowzoru. - Idea była taka, że gdy Reacher wchodzi do pokoju, wszyscy w pierwszej minucie są zaniepokojeni. A Cruise, mimo swojego wielkiego talentu, nie miał tej fizycznej formy. Więc zdecydowałem, że nie będzie więcej filmów z Tomem Cruise’em - powiedział Child. - Zamiast tego wyruszymy w kierunku Netflixa lub czegoś w tym stylu. Stworzymy długometrażową formę telewizyjną z zupełnie innym aktorem - dodał. 

Choć szczegóły na temat nowej produkcji nie są jeszcze znane, Child zdradził, że decyzja o stworzeniu nowego serialu oficjalnie została podjęta w ubiegłym tygodniu, co oznacza, że projekt jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju. 

W książkach Jack Reacher ma 195 cm wzrostu, 127-centymetrowy obwód klatki piersiowej i waży między 95 kg a 115 kg. Ma lodowo-niebieskie oczy i ciemne blond włosy. Ma bardzo wysportowane, naturalnie umięśnione ciało, bez zbędnej tkanki tłuszczowej. Jest bohaterem o wyjątkowej sile i niesamowitej wytrzymałości.

Na to, że Cruise nie jest podobny do postaci literackiej skarżyli się też sami czytelnicy pierwowzoru, którzy oglądali filmy. - Bardzo podobała mi się praca z Cruisem, on jest naprawdę fajnym facetem, dobrze się bawiliśmy - powiedział BBC Child. - Ale ostatecznie czytelnicy mają rację. Rozmiary Reachera są naprawdę bardzo ważne i to jest istotny element tego, kim on jest - dodał. 

Chciałbym, aby wszyscy ci czytelnicy, którzy mieli wątpliwości do Toma Cruise’a pomogli mi z tego wyjść, aby uczestniczyli w wyborze odpowiedniego aktora do serialu telewizyjnego. Zaczynamy od nowa i spróbujemy znaleźć idealnego faceta - podkreślił. 

Ciekawe jest jednak to, że w maju w rozmowie z „Plusem Minusem” Lee Child powiedział, że nie przeszkadza mu to, że w filmowych adaptacjach jego książek blisko dwumetrowego Jacka Reachera gra Tom Cruise o wzroście 170 cm. - Ja jestem autorem książki, a film ani na jotę nie zmienia tego, co napisałem. To oddzielny produkt, autorzy filmu mogą robić, co im się żywnie podoba - mówił. 

Pierwszy film z serii, „Jack Reacher: Jednym strzałem” wyreżyserowany został przez Christophera McQuarrie i zadebiutował w 2012 roku. Cruise w większości uzyskał po nim pozytywne recenzje. Na decyzję o zmianie aktora mogły wpłynąć mieszane recenzje z 2016 roku, gdy pojawił się drugi film, „Jack Reacher: Nigdy nie wracaj”.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA