Film

Królowa Elżbieta zarabiała mniej niż książę Filip. W serialu

YouTube/Netflix
Aktorka Claire Foy, wcielająca się w rolę królowej Elżbiety II w serialu "The Crown" produkowanej przez Netflix, zarabiała mniej na planie serialu niż jej partner, Matt Smith, który wcielał się w rolę księcia Filipa.

Foy za swoją rolę otrzymała Złoty Glob dla najlepszej aktorki i nominację do nagrody Emmy. Mimo to, jak wynika z danych ujawnionych przez "Left Bank Pictures", producenta serialu "The Crown", Foy otrzymywała za odcinek serialu ok. 40 tys. dolarów.

Ile otrzymywał Smith dokładnie nie wiadomo, ale - jak pisze "Variety" - na pewno była to wyższa kwota. Budżet jednego odcinka serialu to 7 mln dolarów.

 

Dyrektor kreatywna "Left Bank Pictures" Suzanne Mackie wyjaśniła, że Smith zarabiał więcej, ponieważ był szerzej znany publiczności z serialu "Doctor Who".

Zarówno Smith, jak i Foy znikają już z obsady serialu, w którym zastąpią ich inni aktorzy, ponieważ serial będzie teraz przedstawiał późniejszy okres w życiu Elżbiety II. - Od teraz nikt nie będzie zarabiał więcej niż królowa - zapewniła Mackie.

Źródło: Time.com

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL