fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Austria nie zgodzi się na pakiet 750 mld euro

AFP
Austria jest przeciwna planowi udzielenia gospodarce europejskiej pomocy 750 mld euro w wychodzeniu z pandemii i chce negocjować zmiany — oświadczył jej minister finansów

Gernot Blümel powiedział w rozgłośni ÖRF, że Austria jest gotowa negocjować poprawki, aby pakiet Komisji Europejskiej był łatwiejszy do zaakceptowania, ale stwierdził, że w obecnej formie byłby to zbyt duży ciężar dla austriackich podatników.

- Austria nie zgodzi się na ten pakiet, bo ciężar dla austriackich podatników byłby po prostu za duży. Dlatego potrzebujemy nowych rozmów, w których jesteśmy gotowi uczestniczyć — cytuje go Reuter. — Propozycje Komisji wraz z budżetem europejskim i funduszem odbudowy będą oznaczać, że Austria musiałaby wpłacić niemal 2 proc. swego PKB. To byłoby dwukrotnie więcej niż dotąd. Dla nas jest to nie do przyjęcia — powiedział.

Austria, a także Dania, Holandia i Szwecja tworzące tzw. oszczędna czwórkę uznały pakiet ogłoszony w Brukseli za punkt wyjścia do rozmów. Sobotni wywiad radiowy ministra Blümela wskazuje, że bez zmian w tym pakiecie Austria odrzuci go.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA