fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

W Indiach powstał szpital dla słoni

Stock Adobe
W Indiach uruchomiono pierwszy w pełni wyposażony szpital dla słoni - informuje "The Hindu". Placówka powstałą w sąsiedztwie Tadź Mahal.

Powstanie szpitala to efekt wspólnych wysiłków Departamentu Leśnictwa stanu Uttar Pradesh i ekologów z organizacji Wildlife SOS.

Szpital jest wyposażony w wyspecjalizowany sprzęt pozwalający skutecznie leczyć słonie - w tym m.in. USG, urządzenia do hydroterapii, sprzęt termograficzny. W wyposażeniu placówki znajduje się m.in. bezprzewodowy, cyfrowy aparat rentgenowski, a także aparat rentgenowski wykorzystywany do sprawdzania stanu uzębienia słonia.

Szpital znajduje się w Agra, niedaleko Centrum Ochrony i Opieki nad Słoniami (ECCC), które prowadzi Wildlife SOS.

Założyciel Wildlife SOS Kartick Satyanarayan tłumaczy, że celem szpitala jest leczenie rannych, chorych i sędziwych słoni. Ponadto szpital umożliwia studentom weterynarii i weterynarzom-rezydentom obserwowanie zabiegów, którym poddawane są słonie z bezpiecznej odległości. Wildlife SOS chce również organizować szkolenia dla weterynarzy w szpitalu.

- To ogromny przełom w kwestii ochrony słoni w Indiach - mówi Geeta Seshamani, współzałożycielka Wildlife SOS. Liczy ona, że istnienie szpitala sprawi, że weterynarze i osoby zajmujące się słoniami z całego świata będą przyjeżdżali po wiedzę do Indii.

Źródło: The Hindu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA