fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Klasa broni transpłciowej koleżanki. Podanie do dyrekcji

Fotorzepa, Magda Starowieyska
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze nie wyraziła zgody, by na tablicy pamiątkowej pod jednym ze zdjęć pojawiło się żeńskie imię transpłciowej uczennicy. W obronie stanęli koledzy i koleżanki z klasy.

Uczniowie klasy 8B przekazali dyrekcji pismo w sprawie podpisu na tablicy pamiątkowej.

"Zwracamy się z prośbą o możliwość podpisania zdjęcia do tablo naszej koleżanki, tak jak ona sobie tego życzy, czyli wybranym przez nią imieniem żeńskim" - apelują uczniowie.

"Nasza koleżanka, Irena, jest z nami od pierwszej klasy i nie wyobrażamy sobie, aby została "usunięta" z grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze. Irena codziennie zmaga się  wieloma trudnościami łącznie z nietolerancją. Czy nie można zrobić jej chociażby takiej przyjemności, aby szkołę podstawową ukończyła z imieniem jakim jej odpowiada? Wszyscy uczniowie naszej klasy od kilku lat zwracają się do Ireny, tak jak ona sobie tego życzy. Większość nauczycieli akceptuje ją taką jaka jest" - czytamy dalej.

"Nie chcemy, aby zabrakło jej wśród nas na tablo lub, żeby była podpisana imieniem, które ją dręczy odkąd pamiętamy. Ostatnimi czasy wiele mówi się o tolerancji i LGBT+, więc uszanujmy te tzw. inności wokół nas. Mamy nadzieję, że nasza prośba zostanie pozytywnie rozpatrzona" - kończą uczniowie.

Pod podaniem podpisali się uczniowie oraz wychowawca klasy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA