fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Krzysztof Szczerski do polityków: Ważcie słowa mówiąc o Białorusi

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Apeluję do wszystkich polskich polityków i publicystów, żeby w tych dniach bardzo ważyli słowa, jeśli wypowiadają je z własnej inspiracji, a nie zewnętrznej - mówił w radiowych "Sygnałach Dnia" Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta.

Szczerski zaapelował więc do wszystkich polityków i publicystów, by, wypowiadając się na ten temat "bardzo ważyli słowa".

- Naprawdę to jest niezwykle ważne, żeby pamiętać i rozumieć co się mówi. To nie jest czas dla amatorów – mówił polityk.

Prezydencki minister stwierdził, że w tej sytuacji głównym zadaniem polskiej dyplomacji jest zapewnienie bezpieczeństwa Polaków, starania o to, by nie stali się ofiarami wewnętrznego konfliktu na Białorusi, a szczególnie ofiarami "nowej linii prezydenta Łukaszenki".

Aleksander Łukaszenko w ostatnich tygodniach kilkakrotnie oskarżył Polskę o  zamiary zajęcia Grodna, a także o to, że Polska wraz z Czechami i Wielką Brytanią podsycają niepokoje na Białorusi.

Wczoraj, w związku z wypowiedziami Łukaszenki, do MSZ został wezwany ambasador tego kraju. Resort spraw zagranicznych zaprotestował przeciwko narracji stosowanej przez prezydenta Białorusi.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA