fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Spikerka Izby Reprezentantów Nancy Pelosi przyleci do Auschwitz

AFP
W drodze na Światowe Forum Holokaustu, zaplanowane w Jerozolimie, przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi zatrzyma się w Polsce i odwiedzi teren byłego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.

Informację o wizycie Pelosi w Polsce podały serwisy Wirtualna Polska oraz 300polityka. Spikerka Izby Reprezentantów ma przybyć do Polski 21 stycznia, ale ze względu na jej zaangażowanie w proces impeachmentu Donalda Trumpa, data ta może się jeszcze zmienić.

Pelosi ma odwiedzić Auschwitz w towarzystwie marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Jednak według rozmówców portalu 300polityka, ze względu na ponadpartyjny charakter upamiętnienia Holokaustu w Stanach Zjednoczonych, przewodniczącej Izby Reprezentantów może towarzyszyć także Tomasz Grodzki, marszałek Senatu.

Nancy Pelosi na pewno nie weźmie udziału w oficjalnych obchodach 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz 27 stycznia. Według Wirtualnej Polski na czele delegacji USA znajdzie się jeden z członków gabinetu Donalda Trumpa, sekretarz skarbu Steve Mnuchin.

Do Auschwitz przybędzie m.in. król Hiszpanii Felipe VI, prezydenci Niemiec i Izraela. Mimo wszystko Philippe będzie jednym z najwyższych rangą przedstawicieli  zachodnich krajów obecnych na uroczystościach.

Przeczytaj także: Premier Francji przyjedzie do Auschwitz

Wyższy rangą przedstawiciel Stanów Zjednoczonych weźmie udział w obchodach w Jerozolimie - tam udać się ma wiceprezydent USA Mike Pence.

Źródło: rp.pl/ WP, 300polityka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA