fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

MSZ: Kolejny antypolski incydent na Ukrainie

Jan Mehlich/Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported
Ministerstwo Spraw Zagranicznych skomentowało doniesienia o wybuchu na Cmentarzu Orląt we Lwowie.

Wczoraj w godzinach wieczornych doszło do niewielkiej eksplozji na terenie Cmentarza Orląt we Lwowie. Do wybuchu doszło na trawniku kilkanaście metrów od pomieszczeń gospodarczych nekropolii.

MSZ poinformowało, że jest "głębokie zaniepokojenie w związku z wybuchem niezidentyfikowanego przedmiotu na Cmentarzu Obrońców Lwowa".

"Jest to kolejny antypolski incydent z użyciem materiałów wybuchowych, do którego doszło na zachodniej Ukrainie w ostatnich miesiącach" - czytamy w komunikacie MSZ.

"Ministerstwo potępia działania osób odpowiedzialnych za ten akt i oczekuje, że czynności podjęte przez właściwe służby ukraińskie doprowadzą do szybkiego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia oraz ustalenia i ukarania jego sprawców. Liczymy, że władze Ukrainy, które potępiły ten incydent, zapewnią należytą ochronę polskim miejscom pamięci i spoczynku ofiar wojny i represji politycznych" - przekazało biuro rzecznika prasowego MSZ.

Ministerstwo przypomina, że na terenie całej Ukrainy zalecane jest zachowanie szczególnej ostrożności. 

Resort apeluje o śledzenie ostrzeżeń publikowanych na stronie internetowej MSZ i zapoznawanie się z treścią poradnika „Polak za granicą” https://polakzagranica.msz.gov.pl/ przed podróżą oraz każdorazowe zgłaszanie podróży w systemie Odyseusz.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA