fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Brytyjski minister: Rosja szuka sposobu zaatakowania nas

AFP
Minister obrony Wielkiej Brytanii Gavin Williamson ostrzegł, że Rosja zamierza szkodzić brytyjskiej gospodarce atakując elementy jej infrastruktury, co - w jego ocenie - może spowodować śmierć "tysięcy osób".

Williamson mówił o zagrożeniu ze strony Rosji w wywiadzie udzielonym "The Telegraph".

Relacje między Wielką Brytanią a Rosją pozostają napięte zauważa Reuters, który przypomina, że premier Theresa May w grudniu oskarżyła Rosję o "agresję zbrojną" a szef MSZ Wielkiej Brytanii mówił, że są dowody wskazujące na to, że Moskwa ingeruje w przebieg wyborów w państwach Zachodu.

- Plan Rosji nie zakłada, że desant pojawi się w Zatoce Południowej w Scarborough i na plażach Brighton - mówił w rozmowie z "The Telegraph" szef brytyjskiego resortu obrony.

- To co Rosjanie zamierzają zrobić to odpowiedź na pytanie "jak sprawić jak dużo bólu Brytyjczykom?". Zaszkodzić naszej gospodarce, niszcząc naszą infrastrukturę, doprowadzając do tysięcy i tysięcy śmierci i wywołując chaos w naszym kraju - mówił brytyjski minister.

Według brytyjskiego ministra Rosja szuka sposobu zaatakowania Wielkiej Brytanii. - Chcą wywołać chaos i się wycofać - dodał sugerując wcześniej, że Rosja bierze na celownik infrastrukturę energetyczną.

- To prawdziwe zagrożenie, z którym mierzymy się obecnie - stwierdził brytyjski minister.

Rosyjski resort obrony komentując te słowa oświadczył, że świadczą one o "utracie rozsądku" przez Williamsona.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA