fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Wielka Brytania: Nie można wykluczyć ataku na Kima

AFP
Szef MSZ Wielkiej Brytanii Boris Johnson stwierdził, że rozwiązanie militarne kryzysu na Półwyspie Koreańskim musi "teoretycznie pozostawać na stole".

Szef MSZ Wielkiej Brytanii podkreślił, że jest obowiązkiem Donalda Trumpa to, by nie wykluczać możliwości prewencyjnego uderzenia przeciwko reżimowi Kim Dzong Una.

- Jest obowiązkiem każdego prezydenta USA, który mierzy się z zagrożeniem dla bezpieczeństwa swojego kraju ze strony posiadającej głowice atomowe Korei Północnej, by przynajmniej sprawdzać opcje militarne i utrzymywać je na stole - podkreślił Johnson.

Na pytanie, czy Wielka Brytania wsparłaby takie prewencyjne uderzenie na Koreę Północną, Johnson stwierdził, że wolałby "produktywny obszar" rozmów, które mogłyby zorganizować Chiny.

- Wątpię, żeby ktoś chciał wojskowego rozwiązania tego problemu i myślę, że wiele osób, które analizowały tę kwestię nie jest w stanie powiedzieć do czego rozwiązanie militarne by doprowadziło - podkreślił Johnson.

- Mimo to musi pozostać na stole. Możliwość podjęcia działań militarnych - jest całe spektrum takich działań - musi przynajmniej teoretycznie pozostawać na stole - powiedział szef brytyjskiej dyplomacji.

Donald Trump występując na forum ONZ stwierdził, że Korea Północna może zostać całkowicie zniszczona, jeśli będzie zagrażać bezpieczeństwu USA i ich sojuszników. Z kolei Kim Dzong Un stwierdził, że całe terytorium USA znajduje się w zasięgu północnokoreańskich rakiet. 

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA