Reklama

Słabnie wzrost gospodarczy w Niemczech

Coraz gorsze wieści nadchodzą z Niemiec. W czwartek rano prestiżowy Instytut ifo z Monachium podał obniżoną prognozę wzrostu gospodarczego naszego zachodniego sąsiada. Zamiast 0,6 procent naukowcy oczekują teraz 0,5 procent wzrostu w 2019 r.

Publikacja: 12.09.2019 11:56

Słabnie wzrost gospodarczy w Niemczech

Foto: Bloomberg

- Niemiecka gospodarka jest zagrożona recesją. Podobnie jak wycieki ropy, słabość przemysłu stopniowo rozprzestrzenia się na inne części gospodarki, jak logistyka w sektorze usług - mówi Timo Wollmershaeuser, szef działu prognoz w ifo.

Już w drugim kwartale 2019 r. niemiecka gospodarka skurczyła się o 0,1 proc. w porównaniu z pierwszym. ifo przewiduje, że w trzecim kwartale nastąpi kolejny spadek, także o 0,1 proc. Dwa kwartały spadku PKB oficjalnie oznaczają recesję.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Dane gospodarcze
GUS: Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w lipcu wzrosła o 4,8 proc. rok do roku
Dane gospodarcze
Jerome Powell w Jackson Hole zasygnalizował cięcie stóp procentowych
Dane gospodarcze
Nieznaczna poprawa w przemyśle. Są nowe dane GUS
Dane gospodarcze
Inflacja bazowa w lipcu lekko w dół. Jest najniżej od ponad 5 lat
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Dane gospodarcze
Ekonomiści są zgodni: Fed obniży stopy we wrześniu i jeszcze raz w tym roku
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama