fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Cudzoziemcy

Tańsze bilety dla uczniów - obcokrajowców

123RF
Ministerstwo Edukacji Narodowej wskazało dokumenty, które mogłyby poświadczyć ulgę na przejazdy komunikacją zbiorową dla dzieci uczących się za granicą lub przy przedstawicielstwie innego państwa w Polsce. O tańsze bilety dla dzieci od lat zabiegał Rzecznik Praw Dziecka.

Międzynarodowa legitymacja studencka ISIC (International Student Identity Card) już została wskazana jako dokument poświadczający uprawnienia do korzystania z przedmiotowych ulg w przypadku studentów studiujących za granicą (do 26 roku życia) – poinformowało Rzecznika Praw Dziecka Ministerstwo Edukacji Narodowej. Innym dokumentem potwierdzającym uprawnienia mogłaby być Europejska Karta Młodzieżowa EURO26.

MEN przekazał prośbę do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju o wprowadzenie zmian w rozporządzeniu w sprawie rodzajów dokumentów poświadczających uprawienia do korzystania z ulgowych przejazdów środkami transportu zbiorowego.

Przypomnijmy, Marek Michalak wielokrotnie zwracał się do MEN, o zainicjowanie prac międzyresortowych, zmierzających do zmiany przepisów, tak aby te nie dyskryminowały uczniów. Od wielu lat - szczególnie w okresie wakacyjnym oraz podczas ferii zimowych – Rzecznika prosili o to rodzice, opiekunowie oraz same dzieci.

Źródło: Rzecznik Praw Dziecka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA