fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Belgia. 90-latka zmarła na Covid. Była zakażona dwoma wariantami

PAP/ EPA/STEPHANIE LECOCQ
90-letnia Belgijka, która w marcu zmarła na COVID-19, była zakażona jednocześnie dwoma wariantami koronawirusa. To pierwszy udokumentowany przypadek tego rodzaju.

Przypadek był omawiany na tegorocznym Europejskim Kongresie Mikrobiologii Klinicznej i Chorób Zakaźnych (ECCMID). Kobieta zakaziła się typami alfa i beta koronawirusa, zidentyfikowanymi po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii i republice Południowej Afryki.

Belgijka, leczona w szpitalu w Aalst pod Brukselą, nie była zaszczepiona.

Lekarze 90-latki stwierdzili, że kobieta mogła zarazić się od dwóch różnych osób. - Oba warianty krążyły (w marcu) w Belgii - powiedziała w rozmowie z holenderskim nadawcą publicznym VRT biolog molekularny Anne Vankeerberghen ze szpitala w Aalst. - Jest więc prawdopodobne, że ta kobieta została zarażona przez dwie różne osoby dwoma wariantami wirusa. Niestety nie wiemy, jak doszło do tej infekcji - dodała.

To pierwszy przypadek, kiedy udokumentowano, że możliwa jest infekcja dwoma wariantami COVID-19, choć lekarze przyznają, że rzadkie, podobne podwójne infekcje nie są wielkim zaskoczeniem. 

Źródło: rp.pl/ Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA