fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Koronawirus. Czy potrzebna będzie trzecia dawka szczepionki? Prezes Moderny zabiera głos

Szczepionka Moderny
AFP
Osoby zaszczepione na COVID-19 od 9 do 12 miesięcy po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki będą musiały być prawdopodobnie doszczepiane trzecią dawką, aby wzmocnić reakcję układu odpornościowego - przyznał prezes Moderny, Stephen Hoge.

- Uważam, że pomiędzy 9 a 12 miesiącem po pełnym zaszczepieniu się potrzebna będzie kolejna dawka szczepionki - tylko jeśli pandemia nadal będzie szalała - mówił Hoge w czasie spotkania zorganizowanego przez portal społecznościowy Clubhouse.

- Chodzi o to, by ludzie byli chronieni najbardziej, jak to możliwe w czasie, gdy ryzyko zakażenia jest wysokie - dodał.

Jednocześnie Hoge stwierdził, że jego zdaniem podawanie kolejnych dawek szczepionki nie będzie konieczne, gdy pandemia koronawirusa się skończy.

- Według mnie wszyscy obawiamy się epidemii zimą, gdy wirusy atakujące układ oddechowy, takie jak wirus grypy, atakują - mówił.

- Podawanie dodatkowej dawki szczepionki (na COVID-19) jesienią będzie właściwe - ocenił.

- Musimy być o krok przed pandemią - podkreślił.

Jednocześnie prezes Moderny zaznaczył, że decyzję ws. rekomendacji dotyczącej trzeciej dawki szczepionki podejmą organy zdrowia publicznego, w tym amerykańskie Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA